Ministerstwo Finansów przypomina o rozliczeniu kryptowalut

Ministerstwo Finansów przypomina o rozliczeniu kryptowalut

Ministerstwo Finansów przypomina, że w rozliczeniach PIT rozliczamy również przychody ze sprzedaży jak i zamiany kryptowaluty na inna kryptowalutę, towar lub usługę.

Traderzy napisali w tej sprawie otwarty list do Premiera Morawieckiego w którym zwracają uwagę, że zakup jednej jednostki kryptowaluty wymaga czasem dziesiątek, setek a nawet tysięcy mniejszych transakcji, co w rezultacie wymagałoby składania w urzędzie skarbowym mnóstwa deklaracji PCC.

"W efekcie w całej Polsce urzędy skarbowe zostałyby zalane setkami tysięcy deklaracji, a wszyscy przedsiębiorcy i osoby fizyczne zajmujące się kryptowalutami i technologią blockchain na stałe opuściłyby Polskę z uwagi na tak restrykcyjną interpretację prawa podatkowego, która w takiej formie jest najostrzejsza w całej Europie" – pisze Jakub Mościcki.

"Jako ekonomiczni patrioci chcemy rozwijać polską gospodarkę, chcemy płacić tutaj proste podatki, chcemy tworzyć miejsca pracy związane z najnowszymi technologiami. Chcemy, aby Polska była liderem w dziedzinie rewolucji technologicznej na miarę Internetu i wykorzystała w pełni potencjał intelektualny, jaki drzemie w młodych i wykształconych Polakach. Chcemy, aby w Polsce powstawały firmy pokroju Google czy Yahoo. Do tego potrzeba jednak prostego i stabilnego prawa" – czytamy w liście.

 

źródła: businessinsider.com, mf.gov.pl
fot. coinformacje.pl

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.