Bitcoin osiągnął 35% wzrostu w miesiąc. Czy byczy market powrócił ?

Bitcoin osiągnął 35% wzrostu w miesiąc. Czy byczy market powrócił ?

 

Kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła 300 miliardów dolarów za sprawą ostatnich wzrostów. Sam Bitcoin wzrósł ponad 35% w ciągu miesiąca a reszta altów również zaczyna się podnosić.

Analitycy są pełni optymizmu i przewidują, że Bitcoin może nadal przebić swój ostatni szczyt cenowy który osiągnął 20 tyś. dol.

Mati Greenspan - starszy analityk jednej z największych giełd w Europie eToro uważa, że ostatnie wzrosty na rynku mogą być początkiem największego byczego rajdu w historii.

 

Coraz więcej inwestorów instytucjonalnych interesuje się rynkiem kryptowalut.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpatruje wniosek CBOE Global Markets w sprawie utworzenia ETF-u na Bitcoina.

BlackRock - największa na świecie firma inwestycyjna, która zarządza aktywami o wartości 6 bilionów dolarów, planuje utworzyć specjalną grupę ds. kryptowalut i technologii blockchain. Jak twierdzą "kryptowaluty i blockchain będą używane na całym świecie".

SIX - szwajcarska giełda papierów wartościowych również ogłosiła plan uruchomienia regulowanej platformy wymiany kryptowalut.

 

źródła: cnbc.com, businessinsider.com
fot. twitter.com, blog.vinetrade.com

 

 

Comments are closed.