BitBay wpisany na listę ostrzeżeń KNF

BitBay wpisany na listę ostrzeżeń KNF

Największa giełda kryptowalut w Polsce została wpisana na listę ostrzeżeń KNF. Komisja Nadzoru Finansowego złożyła zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Katowicach o podejrzeniu nieuprawnionego prowadzenia świadczenia usług płatniczych.

BitBay w odpowiedzi na zarzuty odpowiada:

"W związku z dzisiejszym wpisaniem BitBay na listę ostrzeżeń KNF, informujemy iż BitBay stosuje procedury i procesy, które gwarantują, że nasza działalność jest zgodna z prawem a środki naszych klientów są bezpieczne. Na te okoliczności posiadamy stosowne opinie prawne. W ocenie naszej oraz współpracujących z nami kancelariami wpis jest bezzasadny.
Lista ostrzeżeń, na którą zostaliśmy wpisani nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem funduszy naszych klientów, w szczególności nasza platforma nie została wpisana na listę z tytułu podejrzenia narażenia środków klientów na ryzyko"

Postępowanie Polskiego rządu prowadzi do tego, że ostatecznie wszystkie biznesy związane z kryptowalutami wyprowadzą się z kraju, podczas gdy inne kraje wprowadzają jasne i korzystne warunki w kwestiach inwestowania w kryptowaluty.

 

źródła: bankier.pl, bithub.pl
fot: bitbay.net

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.