BitBay przenosi się na Maltę

BitBay przenosi się na Maltę

Polski rząd po raz kolejny nas zawodzi. Przez próby blokowania rewolucyjnych nowych technologii którymi są Blockchain i Kryptowaluty, niekorzystnych regulacji podatkowych i blokowania kont bankowych związanych z kryptowalutami, Sylwester Suszek zdecydował przenieść giełdę kryptowalut BitBay.

Założyciel giełdy BitBay Sylwester Suszek otrzymał wiele korzystnych ofert związanych z przeniesieniem giełdy do krajów takich jak: Szwajcaria, Białoruś, Malta a nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ostatecznie prezes Suszek zdecydował przenieść giełdę na Maltę dołączając tym samym do światowego giganta Binance.

"Dynamiczny rozwój kryptowalut oraz technologii blockchain przerósł polskich rządzących. Polskie państwo zamiast wspierać innowacyjne przedsiębiorstwa i branże - rzuca im kłody pod nogi. Zamiast tworzyć przyjazne warunki do prowadzenia biznesu - zarzuca przedsiębiorców absurdami biurokracji. Na szczęście inne kraje prezentują odmienne nastawienie do branży kryptowalut, dzięki czemu możliwe jest legalne operowanie za granicą zarówno giełd, jak i traderów."

Nie bez powodu Malta jest nazywana "rajem podatkowym". Opodatkowanie zysków przedsiębiorstw zagranicznych w tym kraju to tylko 5%.

Kryptowaluty, to kolejna po hazardzie branża, która ma stanowić strategiczne znaczenie dla maltańskiej gospodarki. Branża hazardowa odpowiada za ponad 10 proc. maltańskiego PKB, Malta jest europejskim liderem pod względem wydanych licencji na świadczenie usług hazardowych online. Podobnie ma być z kryptowalutami.

Polska po raz kolejny strzela sobie w stopę.

 

źródło: strefabiznesu.pl
fot. bitbay.net

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.